הילה דותן

סדנאות הורים

להיות הורה זה המקצוע הכי מאתגר ומשמעותי בחיים

אנחנו הם הדמויות החשובות והמשפיעות ביותר בחיי ילדיהם.

למרות זאת, אין שום הכשרה משמעותית שמלמדת אותנו איך לגדל את הילדים בצורה שתתמוך בהתפתחות הרגשית וההתפתחותית, וגם תעניק לנו את הסמכות הטבעית והידע להוביל ולהשפיע עליהם ממקום בטוח, מוביל ואוהב

הסדנאות המוצגות בפניכם כאן נותנות להורים ידע חדש ועמוק עפ"י הגישה ההיקשרותית- התפתחותית, על איך מערכת היחסים צריכה להיבנות ולהתפתח כך שלילד תהייה את הקרקע והתנאים הנכונים לצמוח מתוכם,ולהורה- את היכולת להנות מגידול ילדיו, ליצור מערכת יחסים עמוקה ולהתמודד עם כל מה שמגיע בצורה פשוטה ואינטואיטיבית

סדרת הכוח להיות הורה

בסדנה זו נתמקד באתגרים המצויים בהורות אשר סביר שיתעוררו אצל כל ילד בדרך לבגרות:

רגישות יתר, הפרעות קשב וריכוז, ילד אלפא (דומיננטי), תוקפנות, מגננות ריגשיות ועוד. תבינו מתי ההתנהגויות המאתגרות משרתות התפתחות תקינה, מתי הן מעידות על היתקעות בתהליכי הצמיחה, ואיך אתם מסייעים לילדכם להשתחרר מתקיעות ולעודד מחדש את תהליכי הצמיחה

הסדנה מיועדת למסיימי 2 הסדנאות הקודמות בסדרה

חלק ג'-​​

אתגרים נפוצים

סדנא זו מיועדת למי שסיים את סדנת "החיבור החיוני" והיא נחשבת ל "לב" של הקורס כי היא מלמדת אותנו איך לבצע את תפקידנו כהורים ואלו תנאים עלינו לספק כדי להביא את ילדינו בשלים לחיים: ערכיים, אחראיים, מסוגלים לצמוח ממשבר, שומרים על זהותם גם שנמצאים בחברה, בעלי תגובות ממותנות, מסוגלים להכיל מורכבות רגשית ובעלי עצמאות ועצמיות אמיתית.

הידע הנרכש בקורס זה תומך באינטואיציות הוריות טבעיות ומאפשר להורים לשוב למקומם הנכון והטבעי בחיי ילדיהם

חלק ב'-​​

לעזור לילדים לגדול

סדנת חובה לכל הורה שמחפש גישת הורות קצת שונה- כזו שרואה את הילד מבפנים.
בסדנה זו תקבלו כלים ותובנות שיסייעו לכם לבנות עם ילדכם מערכת יחסים עמוקה ומהנה שתתמוך בהתפתחות הריגשית שלהם ותעניק לכם את הסמכות הטבעית להוביל אותם ולקבל את שיתוף הפעולה מתוך קשר חם, עמוק ואינטואיטיבי.

תלמדו כיצד להתמודד עם אתגרי היום יום בצורה שמגנה על מערכת היחסים ומסייעת לילד לפתח גמישות ריגשית, עצמאות, בטחון עצמי, יכולת התאוששות וצמיחה.

והכי חשוב- תלמדו להקשיב לעצמכם, לנטרל את קולות הסביבה המבלבלים, להבין את הילד מבפנים ולבנות קשר חזק ועמוק ולאורך שנים.

חלק א'-​​

החיבור החיוני

סדרת הסדנאות  "הכוח להיות הורה" פותחו ע"י ד"ר גורדון ניופלד, פסיכולוג קליני-התפתחותי מקנדה. בעל 40 שנות ניסיון, מומחה בנושא התפתחות ילדים, מרצה בינלאומי, מחבר הספר "אחזו בילדיכם" ופרשן מוביל של הפרדיגמה ההתפתחותית​.
הגישה הובאה לארץ ע"י הגברת שושנה היימן- מנהלת המכון הישראלי

"עד שהתחלנו את הקורס, כשאור לא הקשיב לנו ניסינו לחנך אותו בעזרת איומים, הבטחות ועונשים. בעקבות המפגשים עם הילה הבנו שטיפול בהתנהגות עצמה אינו הפתרון, אלא חזרה לקשר טוב ואיכותי.

הבנו איך לעזור לאור לחוות את הרגשות שלו, איך להיות שם בשבילו בצורה שתשרה עליו בטחון וגם ברגעים בהם אנחנו מציבים לו גבול, להיות אלה שמחזיקים לו את היד"

ענת, אמא ל-3 שהשתתפה בסדנא