חיפוש
  • הילה דותן

מה זה הורה אלפאמה זה הורה אלפא?

הורה אלפא הוא הורה חם, אכפתי, בטוח ומנחם. הורה שיש בו הזמנה רחבה עבור הילד שלו- להישען עליו, לסמוך, לנוח בתוך אהבתו, לצמוח בנוכחותו.

הורה אלפא יודע שגם אם אין לו את כל התשובות, הוא- ה-תשובה של הילד.

הורה אלפא לא נבהל מההתנהגות של הילד או מסערות הנפש שלו. הוא


מנסה להבין אותה.

הורה אלפא מפתח ראייה רחבה על הילד שלו ופועל מתוך תובנות עמוקות.

הורה אלפא לוקח את האחריות שיש לו על רווחת ילדו בשתי ידיים- זה מעצים אותו ואת הילד זה מכניס אותו ואת הילד להיררכיה הנכונה. זה מאפשר לו וגם לילד הרבה מנוחה ורגיעה בתוך הקשר.

ולפעמים גם ההורה הכי אלפא מאבד את האלפא שבו.. יש זמנים שאנחנו פשוט לא אלפא. וזה ישר מורגש על הילדים.. הם פתאום פחות רגועים, יותר שתלטנים ונראה שהם קצת הולכים לאיבוד.

כן זה קורה.. אנחנו לא רובוטים. גם לנו יש התמודדויות בחיים. גם אנחנו עוד מרפאים את הילדים הקטנים שחיים בתוכנו שזקוקים לאלפא שידאג להם. גם אנחנו לפעמים עייפים, רעבים, חסרי אנרגיה ואין לנו כוח להוביל. וזה טבעי.

כשאנחנו מבינים את התפקיד שלנו, את הילדים שלנו, את הדינמיקות שפועלות במערכתה יחסים, גם כשלא הולך, אנחנו לא מאבדים עשתונות, אנחנו מחפשים את היכולת בתוכנו להבין אותנו ואותם, ולתקן (לקחת את המושכות, להחזיר אל הקשר, לרכך את הלב וכו..)

הורה אלפא זה לא הורה מושלם. זה הורה שמבין שהוא לא מושלם. זה הורה שמוצא בתוכו את העמדה הזו של האלפא שקיימת ולפעמים הולכת לאיבוד. זה הורה שנכון להכיר לעומק את נפש ילדיו, את נפשו וללמוד איך להוביל את הבית, למרות כל האתגרים שבדרך, לצמיחה. מתוך מערכת יחסים עמוקה, משמעותית ונכונה. אם גם אתם רוצים למצוא את האלפא בתוככם, מוזמנים להצטרף אלינו לסדנת ההורים. לפרטים לחץ כאן

73 צפיות0 תגובות